ساخت کمپ در گوگل ادوردز :

کمپ در گوگل به منزله ایجاد یک بسته تبلیغاتی متفاوت که شامل گروه های مختلف که در هر گروه میتوان تبلیغات و کلمات متنوع استفاده کرد و هر کمپ بودجه و نرخ متفاوت برای هر کلمه و زمان اجرا و توقف متفاوت داشته باشد.برای ایجاد آگهی در گوگل ادوردز جهت نمایش در صفحه اول گوگل می بایستی مراحل زیر رو طی نمائید :

  • ابتدا در اکانت گوگل ادوردز خود لاگین نموده و سپس در قسمت کمپ روی دکمه کمپ کلیک نموده سپس آیتم Google Display Network  رو جهت نمایش تبلیغات در فقط در سرچ گوگل انتخاب میکنیم .

اما اگر میخواهید آگهی شما در سایت های طرف قرارداد گوگل هم نمایش پیدا کنند می بایستی Google Display Network انتخاب کنید.

بعد از انتخاب نوع نمایش می بایستی نام کمپ و سپس نوع کمپ که حالت استاندارد Standard باشد یا تمام ویژگی ها All features تنها فرق تمام ویژگی میتوان به انتخاب تاریخ شروع آگهی Start date و انقضاء کمپEnd date که خیلی کار را راحت کرده.

در تاریخ تعیین شده به صورت خودکار کمپ منقض و غیر فعال می گردد یکی دیگر از امکاناتی که در ساخت کمپ در گوگل ادوردز مورد توجه هست تمام ویژگی یا نوع کامل می توان به ایجادزمانبندی Ad scheduling نام بردیعنی تمامی روز های هفته را میتوانید اضافه کنید و تعیین کنید در چه روزهایی و از چه ساعت هایی آگهی شروع شود و پایان یابد.

بعد از انتخاب نوع کمپ می رسیم به نوع نمایش در شبکه Networks که می توانید Google Search Network انتخاب کنید .

فقط در گوگل نمایش داده شود و یا تیک Include search partners بزنید که در سایت های زیر مجموعه و طرف قرارداد گوگل هم نمایش یابد.

  • در قیمت Devices تعیین می کنید آگهی شما در کدام دستگاه نمایش یابد یا درصد نمایش روی با سلیقه خود می توانید در کمپ خود افزایش دهید.

  • در قسمت Locations می توانید تعیین کنید در کدام کشور ها آگهی نمایش یابد ،یا می توانید روی حالت All countries and territories باشد که در تمامی کشور ها نمایش یابد نکته مهم این قسمت در این می باشد اگر فقط و فقط بخواهید آگهی روی کشور ایران باشد .

از آنجایی که کشور ما در گوگل ادوردز وجود ندارد یک راه حل خوب وجود دارد و آن اینکه شما بعد از ساخت کمپ و ایجاد کمپ در قسمت تنظیمات مراجعه کرده و سپس در قسمت LOcation بر روی ایتم Exclude  میکنید.

در این قسمت میتوانید کشورهایی که مایل به پخش آگهی خود در آن نمی باشید ، را مستثنی کنید یعنی کل کشور های دنیا رو مستثنی مکنید و تنها برای کشور ایران پخش می گردد آگهی.

  • درقسمت Languages میتوانید زبان مورد نظر جهت سرچ را انتخاب کنید که زبان persian در لیست موجود هست.

اما بدلیل حساسیت هایی که گوگل ادوردز برای کشور ما و آگهی های فارسی اعمال کرده است بهتر است این آیتم را بر روی All languages قرار دهید.

  • آیتم تعیین بودجه و نرخ کلیک پیش فرض :

در قسمت Bid strategy می توانید تعیین کنید که نرخ کلیک را به صورت خودکار Automated bid strategies گوگل تعیین کند، یا به صورت دستیManual CPC باشد که پیشنهاد میشود به صورت دستی باشد تا هر لحظه خودتان مدیریت هزینه را اعمال کنید.

در قسمت Default bid نرخ پیش فرض هر کلیک رو تعیین میکنید که بعد از ساخت کمپ و گروه و آگهی و ارسال کلمت کلیدی بر روی کلمات ست میگردد.

آیتم Budget میتوانید بودجه روزانه رو تعیین کنید یعنی برای هر روز چه مبلغی رو میخواهید اختصاصی دهید.

  • آیتم نوع نمایش آگهی در گوگل معروف به Delivery method:

در این بخش دو روش نمایش به نام هایStandard: Optimize delivery of ads, spending budget evenly over time

و Accelerated: Do not optimize delivery of ads, spending budget more quickly. This may cause your budget to run out early داریم که معنی این دو قسمت کاملا مشخص است مشتری تعیین میکنید که به صورت استاندارد نمایش یابد یا نه به صورت شتاب دهنده فرق این دو روش در این می باشد.

که در آیتم استاندارد گوگل با توجه به بودجه شما آگهی شما را در طول روز نمایش می دهد  اما در آیتم شتاب دهنده گوگل آگهی شما رو به صورت شتاب دهنده و یکسره نمایش می دهد تا بودجه شما تمام شود ، پیشنهاد گوگل حالت استاندارد می باشد.

قسمت زمانبندی و تاریخ و انقضای آگهی در بالا شرح داده شد.

  • قسمت بعدی Ad delivery: Ad rotation, frequency capping می باشد که تعیین می کنید.که بر اساس کلیک بهینه گردد آگهی و یا بر اساس نمایش که پیشنهاد می شود بر اساس کلیک قرار دهید.

  • آیتم آخر Campaign URL options می باشد که میتوانید از طرق گوگل آنالیز کدی را در قسمت Tracking template کنید تا تمامی کلیک های ورودی از گوگل را مدیریت کنید و بررسی کنید.

بعد این موارد به مرحله بعد یعنی ساخت گروه و تبلیغ و کلمات کلیدی می باشد که آموزش داده خواهد شد.در این قسمت نکات مهم ساخت کمپ در گوگل ادوردز آموزش داده شد.و در روزهای آتی بخش های بعد آموزش داده خواهد شد.