مقآلات آموزشی گوگل ادز مقدماتی

مرور کلی بر ادوردزگوگل

زمان مطالعه: 5 دقیقه

F:\mohsen\New folder (10)\google-adwords2-360x244.jpg

مرور کلی بر گوگل ادوردز

میلیارد ها بار مردم در گوگل به جستجو برای پیدا کردن پاسخ یک سوال، پیدا کردن یک مکان جدید برای بازدید، پیدا کردن راه حل مشکلات خود و جست و جوی محصولات برای خرید می پردازند. برای این کار گوگل به من می گوید که من می خواهم بدانم ،من می خواهم بروم، من می خواهم انجام دهم و من می خواهم لحظات را بخرم. من در این آموزش سعی می کنم به جای این موارد ذهنیت و طرز تفکر مصرف کننده را در نظر بگیرم. هر اقدام می تواند متناسب با یک یا چند ذهنیت باشد. مشتری به این نیاز دارد که بداند اگر بخواهند به سایت شما مراجعه کنند می تواند توسط شما پذیرش شود و به خواسته هایش برسد! اگر بخواهد محصولات را ببیند چگونه باید این کار را انجام دهد و اگر بخواهد بخرد آیا می توانید آن ها را بفروشید؟

ارتباط با مشتری به وسیله گوگل ادوردز

شما می توانید به آن ها بگویید من می توانم شما را بپذیرم، می توانم محصولات و خدماتم را به شما نشان دهم، می توانم آنها را به شما بفروشم و در همان لحظه به شما پاسخ دهم. گوگل ادوردز یک پلتفرم تبلیغاتی آنلاین از گوگل است که شما به وسیله آن می توانید با توجه به ذهنیت مشتری برای شما تبلیغات موثری انجام دهد. در واقع زمانی که شما برای کسب و کار خود تبلیغ ایجاد می کنید و می خواهید آن ها را در گوگل یا در کنار نتایج مربوطه جست و جو کنید می توانید از تبلیغات در گوگل ادوردز استفاده کنید. گوگل ادوردز به وسیله یک مفهوم بسیار ساده این کار را انجام می دهد به طوری که کلمات را شناسایی می کند و سپس آگهی خود را زمانی که کاربری این کلمه یا کلمه مرتبط با آن را در گوگل سرچ می کند، در معرض نمایش قرار می دهد.

حتما مطالعه کنید
برای اثر بخش بودن گوگل ADS، مشتریان خود را مشخص کنید.

F:\mohsen\New folder (10)\287google-adwords-500-dollar-itbazar.com-picture.jpg

اسکریپت ها و جستجو

بیاید از طریق اسکریپت ها مطالب را مورد بازرسی قرار دهیم. من سایت گوگل را باز خواهم کرد و به طور مثال تعمیر عینک را در آن جست و جو می کنم، اگر در برخی از فیلم ها دیده باشید می بینید که من عینک میزنم و در صورت شکستن آن با مشکل رو به رو خواهم شد. بنابراین من واقعا به دنبال جایی هستم که بتوانم عینک های خود را تعمیر کنم. هم اکنون که شما این مطلب را در گوگل سرچ می کنید، گوگل میلیارد ها صفحه وب، وبلاگ و دیگر فهرست ها را برای یافتن صفحات مرتبط تر با کلمه مورد سرچ ما یعنی تعمیر عینک دریافت می کند. اکنون شما در بالای صفحه می توانید ببینید که سه لیست با این‌ کد تبلیغاتی شماره گذاری شده است. بنابراین ما متوجه می شویم که این سه لیست به واسطه پرداخت هزینه در صفحه اول گوگل قرار گرفته اند. در سمت راست صفحه برخی از محصولات مرتبط با سرچ ما نمایش داده شده اند. گوگل در حال حاضر سایت هایی که در سمت چپ قرار دارند را به ما معرفی می کند. آگهی های متنی باید در این قسمت وجود داشته باشند و با توجه به لیست عضویت در گوگل ادوردز جابجا شده باشند.

اگر اکنون صفحه را به سمت پایین حرکت دهید متوجه خواهید شد که گوگل نیز مشخص کرده است که این سرچ می تواند برای من در شهر سانتا باربارا مفید باشد و متناسب با آن مکان برای من سایت را نمایش می دهد. بنابراین گوگل می تواند سایت ها را متناسب با من شناسایی کند و بگوید سلام در اینجا دو لیست وجود دارد که مرتبط به شما و یا محل شما است. اما شما متوجه خواهید شد که این کدهای تبلیغاتی در کنار سایت ها به ما نشان نمی دهند که آیا این سایت ها مناسب هستند یا خیر.

حتما مطالعه کنید
راه اندازی سیستم پیگیری تبدیل در گوگل ads

اگر شما مجددا به بالای صفحه توجه کنید متوجه میشوید که گوگل رقمی در حدود ۴۷۵ هزار نتیجه تعمیر شیشه برای شما به معرض نمایش درآورده است. هنگامی که شما اندکی درباره ی این سرچ ها فکر می کنید متوجه خواهید شد که بخش کوچکی از شرکت های تعمیر شیشه در میان چندین نتیجه مهم است که از گوگل ادوردز استفاده کرده اند. گوگل ادوردز این امکان را به شما میدهد کسب و کار موفقی داشته باشید حتی اگر وبسایت شما نتیجه نهایی برای سرچ نباشد.

F:\mohsen\New folder (10)\Google-Adwords-Keyword-Types.jpg

گوگل ادوردز و تجارت شما

گوگل ادوردز می تواند به کسب و کار شما برای به دست آوردن مشتریان بالقوه نه فقط مشتریان معمولی بلکه منظور مشتریان مناسب با کسب و کار شما هستند کمک کند. به طور مثال من در مورد عینک های خود به کمک احتیاج دارم و در اینجا می توانم تبلیغات زیادی را ببینم و هر کدام که مناسب من هستند را شناسایی کنم. در اینجا می بینیم که شما باید عینک خود را تعمیر کنید. یک جفت با نام تجاری جدید حفظ می شود. خوب این چیزی نیست که من به دنبال آن می گشتم. وارد اینجا می شوم و عینک را مشخص می کنم. اگر ما نتوانیم این مشکل را برطرف کنیم هیچکس نمی تواند. این یک بیانیه عالی است و این جا چیزی است که من به آن نیاز داشتم و بلافاصله برای تضمین دادن به من ۵ دلار تخفیف داده شده است. آن ها تعمیر همه علامت های تجاری را بررسی کرده اند و به همین وسیله توجه من را به خود جلب کرده است بنابراین احتمال انتخاب این گزینه برای من وجود دارد.  کاربران ممکن است انواع مختلفی از کپی رایت ها و سرفصل ها را برای پیدا کردن بهترین گروه انجام داده باشند و این چیزی است که ما در این فصل آموزش خواهیم دید. چگونه یک آگهی شبیه به آنچه که در مقابل مخاطبان ظاهر می شود پیام های صحیح داشته باشد و بتوان آنها را ردیابی کرد تا بتوان نتیجه خوبی از تلاش های خود ببینید؟

حتما مطالعه کنید
بررسی رابط کاربری در ادوردز گوگل و تاثیر آن بر گوگلADS

به دلیل اینکه کاربران در حال جست و جو هستند و در صورتی که بر روی لینک سایت شما کلیک کنند شما در صورتی نتیجه خواهید گرفت که تلاش خود را به قدر کافی در زمینه جذب مشتری ها به قدر کافی انجام داده باشید در این صورت آن ها به مشتری های شما تبدیل خواهند شد.

نتیجه گیری 

اکنون من به شما گفتم که چگونه گوگل ادوردز را بر روی دسکتاپ خود مشاهده کنید. اما یک مورد را می خواهم تاکید کنم که بیشتر مصرف کنندگان از طریق تلفن های هوشمند همراه به دنبال سرچ های خود در گوگل هستند و بیشتر عملیات جست و جوی گوگل بر روی کامپیوتر های موجود در ۱۰ کشور از جمله ایالت متحده و ژاپن انجام می شود. این موضوع فرصت فوق العاده ای را برای تمام بازاریابان به جهت دسترسی به تمام افراد در نقاط مختلف جهان فراهم می کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا