سئو سایت | خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت حرفه ای و قوی | ادوردز 20

سئو سایت | خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

برای اینکه سایتی موفق و با بازدهی بالا داشته باشیم باید نحوه بهینه سازی وبسایتمان از نظر سئو را به خوبی یاد بگیریم. در حال حاضر سئو از تخصص های بسیار ارزشمند است که تنها تعداد محدودی در کشورمان به صورت حرفه ای روی آن کار می کنند؛ اما افراد عادی نیز می توانند با یادگیری برخی نکات به خوبی روی سئو و بهینه سازی سایتشان کار کرده و بازدید و درآمدشان را افزایش دهند.
به طور کلی اگر SEO خوبی داشته باشید، می توانید ترافیک بیشتری جذب کنید و فرصت های بیشتری برای تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران واقعی کسب کنید. زمانی که شما سایت خود را از نظر سئو بهینه می کنید، نتایج بسیار خوبی برایتان خواهد داشت؛ مثلا نرخ گزافه گویی در سایت کاهش پیدا می کند و زمان ماندن مخاطب در صفحه یا گردش مخاطبان در سایت شما بیشتر خواهد شد. به علاوه گوگل امتیاز بیشتری به شما خواهد داد و سایتتان را بالاتر از قبل قرار می دهد.

سئو چیست؟

سئو در زبان فارسی به معنی بهینه سازی موتورهای جستجوگر می باشد. در واقع هرچه سئوی محتوای شما بالاتر باشد بازدید سایت شما از طریق سرچ گوگل بیشتر خواهد شد. در نتیجه سایتتان بیشتر در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد و مشتریان بیشتری نیز جذب خواهید کرد؛ مثلا فرض کنید موضوع سایت شما در مورد رژیم و تمرینات تناسب اندام است. اگر شما بلد باشید که چگونه سایتتان را از نظر سئو بهبود دهید کسی که عبارت «چگونه لاغر شوم؟» را سرچ می کند اول سایت شما را می بیند و بعد سایت رقبایتان را خواهد دید. در واقع گوگل مطلب بهینه شده شما را در صدر محتواهای مربوط به آن کلمه کلیدی خاص قرار داده و به شدت بازدید شما افزایش پیدا می کند.

گوگل بر چه اساسی سئوی محتوای سایت را کم و زیاد می کند؟

گوگل معیارهای زیاد و متفاوتی برای ارزیابی محتوای سایت شما دارد و همین امر کار را برایتان سخت می کند. در واقع خزنده های گوگل دائما به روز می شوند و معیارهای متنوعی را برای شما و رقبایتان در نظر می گیرند. همین امر هم باعث ایجاد چالش و رقابت برای افزایش سئوی سایت بین افراد حرفه ای در این زمینه می شود. کشف اینکه این خزنده ها دقیقا چه چیزهایی را بررسی می کنند کار ساده ای نیست؛ زیرا گوگل خودش اعلام نمی کند و افراد بیشتر بر حسب سعی و خطا به آن می رسند؛ اما به طور کلی مواردی هستند که در هر صورت روی سئوی شما تاثیر گذاشته و در حال حاضر دائما در حال ارزشمندتر شدن برای گوگل هستند. این موارد عبارتند از:

سایت شما باید برای مخاطبان خاص خودش مفید باشد

اگر مخاطبان نتوانند سوالاتشان را که مربوط به موضوع سایت شما می باشد، در این سایت بیابند کم کم دیگر سراغ سایت شما نمی آیند و از سایت های بهتری استفاده می کنند که کاربردی تر هستند و دانش مخاطب را افزایش می دهند. پس اینکه مطالب ما چه کمکی به مخاطبانمان می کند و صرفا برای پر کردن سایت نیست اهمیت بسیار زیادی از نظر سئو دارد.
برای داشتن یک محتوای مفید باید به موارد زیر توجه نمایید:
برای نوشتن یک محتوا زمان بگذارید و بهترین محتوای ممکن را برای مخاطبان خود ارائه دهید. سعی کنید ابتدا محتواهایی را در سایتتان قرار دهید که افراد بیشتری به آنها نیاز داشته یا اصطلاحا سرچ بیشتری دارند.
از روش های مختلف برای پیدا کردن کلمات کلیدی پر بازدید استفاده کنید؛ زیرا الگوریتم های گوگل میلیون ها وبسایت را بررسی می کند و رفتارهای مخاطبان شما را تجزیه و تحلیل می کنند؛ بنابراین به محتواهایی که بر اساس نیاز مخاطب نوشته شده و سرچ بیشتری دارد نمره بالاتری می دهد.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید گوگل برای تجزیه و تحلیل هر مطلب و بالا آوردن آن و در نهایت رساندنش به صفحه اول از 200 سیگنال تجزیه و تحلیل استفاده می کند؛ بنابراین جزئیات زیادی را در نظر می گیرد.
به هیچ وجه از مطلب کپی استفاده نکنید. در حال حاضر بسیاری از سایت ها تنها کاری که انجام می دهند کپی کردن مطلب ها و در نهایت تغییر دادن عناوین می باشد. این کار ارزش محتوای شما را برای گوگل کاهش می دهد؛ به علاوه در حال حاضر در بسیاری از سایت ها یک موضوع خاص از یک سایت خارجی کپی برداری شده و یک ترجمه دم دستی و تحت الفظی روی آن انجام می شود. این کار مخاطب را می رنجاند و احتمال دارد که دیگر به سراغ سایت شما نیاید. مخاطب نیاز به یک مطلب جدید و کاربردی دارد.
باید متایی برای محتواهای خود بنویسید که به مخاطب در انتخاب مطلب مورد نظرش کمک کند. متا دیسکریپشن مانند یک مقدمه بسیار کوچک است که به مخاطب می گوید کلیت محتوای شما چیست و آیا نیاز او را برطرف می کند یا خیر؟ خیلی از سایت های وردپرس به اشتباه و برای اینکه روی متا وقت نگذارند آن را در حالت پیش فرض قرار می دهند که خود برنامه به تعداد کاراکتر مورد نیاز از ابتدای متن برداشته و در متا قرار می دهد. این کار محتوای شما را به مخاطب معرفی نمی کند و حتی باعث از دست دادن بازدیدهایتان می شود. از طرفی سئوی محتوا را نیز کاهش خواهد داد.
اگر وبسایت خود را از نظر سئو بهینه کنید، بازدیدکنندگان شما بر اساس نوع محتوایتان هدفمند خواهند شد و این کار نرخ تبدیل سایت را افزایش می دهد. نرخ تبدیل بر اساس نسبت خریداران واقعی به کل بازدیدکنندگان سایت مشخص می شود؛ مثلا وقتی از 1000 بازدید 10 خرید انجام می شود نرخ تبدیل شما 1% است.

سعی کنید ترافیک سایت خود را با روش های مختلف افزایش دهید

هر کارفرمایی که خودش یک سرمایه گذاری انجام می دهد باید 1 درصد از کل درآمدش را به تبلیغات اختصاص دهد؛ یعنی مثلا اگر سایت شما سالیانه 100 میلیون تومان درآمد برایتان ایجاد می کند باید حداقل 1 میلیون تومان صرف تبلیغات و افزایش ترافیک از این روش نمایید.
اگرچه ممکن است درصد کمی به نظر برسد، اما در مجموع سود زیادی برای شما خواهد داشت. جذب ترافیک از طریق سئو رایگان است؛ یعنی شما با بهینه سازی سایت نیز خود به خود نرخ ترافیکتان را افزایش می دهید. به علاوه این نوع مخاطبان که به صورت طبیعی و ارگانیک وارد محتوای شما شده اند نسبت به افرادی که از طریق تبلیغات گوگل ادز  وارد محتوا و سایت شما می شوند نرخ ترافیک را بیشتر افزایش می دهند. پس به طور کلی از هر روشی که می توانید با صرف وقت و هزینه ترافیک خود را افزایش دهید.

ترافیک موجود را حفظ کنید

اگر دائما سایت خود را از نظر سئو بهینه نکنید کم کم ترافیک شما کاهش پیدا می کند؛ بنابراین مهم است که علاوه بر تلاش برای افزایش ترافیک، نرخ بازدید کنونی خود را نیز حفظ کنید. شما باید در ذهن مخاطبان خود بمانید و طوری تاثیرگذار باشید که آنها دوباره به سایت شما برگردند. به علاوه باید بررسی کنید که مخاطبان شما بیشتر از چه طریقی وارد سایت شما می شوند تا روی آن تمرکز کرده و بتوانید سریعتر ترافیک سایت را افزایش دهید.
سعی کنید با روش های خلاقانه افراد را تشویق کنید نام، نام خانوادگی و ایمیلشان را در سایت شما ثبت کنند. سپس ایمیل ها را بررسی کرده و با فرستادن پیام های تبلیغاتی یا پیام های ارزشمند و مفید آنها را تشویق کنید و یا با استفاده از بازاریابی تلفنی با آنها در تعامل باشید تا به مخاطبان وفادار تبدیل شوند. به علاوه از آنها بخواهید شما را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک دنبال کنند.

روی خود سایت وقت زیادی بگذارید

هر کسی حتی مبتدی هم باشد می تواند یک سایت بزند؛ اما تعدادی بسیار کمی از افراد می توانند وبسایتی جذاب و حرفه ای طراحی کنند. هرچه روی جذابیت سایت خودتان بیشتر کار کرده و سعی کنید که نیازهای مورد نیاز مخاطب را برطرف نمایید، نرخ تبدیل سایت بیشتر خواهد شد. به طور کلی در حال حاضر نرخ تبدیل در بیشتر صنایع 2.5 درصد است. افرادی که وارد سایت می شوند باید بتوانند خیلی سریع نیاز خود را برطرف کنند و سایت طوری باشد که دوست داشته باشند در فضای سایت جستجو کنند.

چگونه در 8 مرحله ساده وبسایت خود را برای سئو بهینه کنیم؟

مواردی که در قسمت قبل توضیح دادیم مهمترین معیارهای گوگل برای افزایش سئوی محتوا بودند. با این حال برخی افراد می گویند با اینکه این کارها را انجام داده اند سایتشان بهینه نیست و هنوز سئوی بالایی ندارند. در زیر 8 مرحله را برایتان توضیح می دهیم که از طریق آنها می توانید سایت خود را بهینه کنید:

1. تمام داده های وبسایت خود را تجزیه و تحلیل کنید

یک داده به خودی خود ممکن است چیزی به شما نگوید، اما وقتی داده های زیادی را جمع می کنید و آنها را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل آماری قرار می دهید، الگوها را مشاهده خواهید کرد؛ مثلا اگر طبق نمودارها متوجه شوید که درصد زیادی از بازدید کنندگان CTA شما را نادیده می گیرند، ممکن است لازم باشد برخی تنظیمات را انجام دهید.
گزارش های رفتار کاربر و داده های ترافیکی کنسول جستجوی گوگل، به ترسیم یک تصویر واضح از عملکرد سایت شما برای آنالیز کردن کمک می کند. به عنوان مثال با استفاده از یک سورس نمودار، نحوه رفتار افراد به محض ورود به سایت شما را نشان می دهد. داده های برنامهGSC نیز معیارهای اصلی مانند تعداد بازدیدها، نرخ پرش و سایر موارد را ردیابی می کند.
داده ها را برای الگوهای خاص تجزیه و تحلیل کنید. این آمارها می توانند چیزهای زیادی درباره مخاطبان شما توضیح دهند؛ مثلا اینکه چگونه افراد سایت شما را پیدا می کنند؟ به دنبال صفحاتی باشید که بیشتر از دیگر صفحات در گوگل بازدید دارند و با استفاده از مهندسی معکوس مدل آن صفحات را از نظر محتوایی و ظاهری در سایت خود پیاده کنید.

2. در مورد کلمات کلیدی به درستی تحقیق کنید

 

چندین سال پیش که حرفه محتواسازی تازه به میدان کسب و کار آمده بود شما می توانستید از هر کلمه ای به عنوان کلمه کلیدی محتوای خود استفاده کنید. این کلمات حتی به راحتی سئوی بالایی می گرفتند. حتی می توانستید با نوشتن متن های 300 کلمه ای سئوی خود را افزایش دهید؛ اما امروزه با پیشرفت این حرفه دیگر این سبک کاری بازدهی و نتیجه مطلوبی ندارد.
در حال حاضر ابزارهای مختلفی مانند Ubersuggest به شما کمک می کند کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار و تجارت خود را پیدا کنید. باید کلمات کلیدی چند جزئی متناسب با کاربران سایت خودتان را پیدا کنید. به این فکر کنید که مخاطبان شما چه کلمات کلیدی را جستجو می کنند و در صفحه محتوای مورد نظر به دنبال چه چیزی هستند. به علاوه سعی کنید از کلمات کلیدی بی هدف و تک جزئی استفاده نکنید. Ubersuggest لیستی از کلمات کلیدی را به شما ارائه می دهد که به بهینه کردن سایتتان کمک می کند. با استفاده از کلمات کلیدی بیشتر محتوای سایت خود را ارتقا دهید و صفحات بیشتری برای سایت ایجاد کنید. سعی کنید مقالاتی معنادار و طولانی بنویسید که تمامی اطلاعات مربوط به کلمه کلیدی مورد نظر را پوشش دهید.

3. محتوای طولانی و ارزشمند تولید کنید

طبق گفته یکی از متخصصین سئو طول ایده آل برای هر محتوا 1600 کلمه است. البته منظورمان این نیست که با گزافه گویی محتوای خود را پر کنید. بلکه باید محتوای ارزشمند تولید کنید که تعداد کلمات بالایی هم داشته باشد. همچنین می توانید برای اینکه بفهمید برای کلمه کلیدی مورد نظر چه طول محتوایی مناسب است یک بار آن را سرچ کنید و 10 مطلب برتر در مورد آن کلمه کلیدی را بررسی کنید و ببینید حدودا چند کلمه هستند؛ مثلا اگر تعدادی از صفحات بیشتر از 1600 کلمه بود شما نیز همانقدر بنویسید. با اینکه طول محتوا اصل ماجرا نیست اما این سیگنال را به Google ارسال می کند که شما اطلاعات بیشتری را ارائه می دهید. از طرفی وقتی افراد در سایت شما می مانند تا محتوای ارزشمندتان را بخوانند وقت بیشتری در سایت شما گذرانده اند.

4. صفحات وبسایت را بهینه کنید

خودتان در امر طراحی سایت صفحات محتوا را از نظر سئو بررسی و بهینه کنید. عواملی مانند عناوین، عنوان های فرعی، حاشیه های URL و برچسب های متا در این گروه قرار می گیرند. در ابتدای عناوین صفحات از موضوع و کلمات کلیدی اصلی سایت استفاده کنید. معمولا نرم افزارهایی مانند یوآست به شما می گویند که برای بهینه سازی سئو محتوا باید چه کارهایی انجام دهید؛ مثلا باید لینک داخلی داشته باشید، به تصاویر متن alt بدهید، زیرعنوان ها را با فونت های صحیح بنویسید. زمانی که در این برنامه شما به درستی این کار را انجام دهید سئوی محتوای شما سبز خواهد شد.

5. بهینه سازی SEO خارج از صفحه

سئو خارج از صفحه که به آن سئو خارج از سایت نیز می گویند به روش هایی گفته می شود که وبسایت خود را از روش های خارج از سایتتان بهینه می کنید. وبلاگ نویسی مهمان، فعالیت در شبکه های اجتماعی، بازاریابی و برندسازی می تواند سئو سایت شما را بهبود بخشد. می توانید از طریق سایت های رایگان، بک لینک رایگان ایجاد کنید؛ البته اگر بتوانید با استفاده از رپورتاژ در سایت های پر بازدید بک لینک ایجاد کنید تفاوت بسیار زیادی در سئوی سایت شما ایجاد خواهد کرد.

6. سایت را برای موبایل بهینه کنید

بسیاری از افراد از طریق گوشی های شخصی خود در گوگل به دنبال پاسخ سوالاتشان می گردند؛ بنابراین هرچه سایتتان برای موبایل بهینه تر باشد گوگل رتبه بالاتری به شما می دهد.

7. سرعت بخشیدن به صفحات

سرعت صفحه برای افزایش سئو و نرخ تبدیل اهمیت زیادی دارد. مخاطبان حوصله ندارند وقت زیادی را برای باز شدن سایت شما بگذارند؛ یعنی حتی در صورتیکه محتوای شما از محتوای رقیب بهتر هم باشد اما سرعت سایت پایینتر باشد مخاطب ترجیح می دهد به سایت رقیب برود و زودتر به نتیجه برسد.
GoogleS PageSpeed Insights یکی از سرورهای گوگل است که می توانید از طریق آن سرعت سایتتان را به راحتی بررسی کرده و در جهت افزایش آن تلاش کنید.

8. بک لینک با کیفیت دریافت کنید

در قسمت های قبلی نیز به اهمیت بک لینک اشاره هایی کردیم. بک لینک عامل اصلی در کمک به رتبه بندی بهتر وبسایت شما است. وقتی سایت های باکیفیت به سایت شما پیوند می خورند، گوگل این پیوند را به عنوان نشانه ای از اعتبار سایت شما تفسیر می کند؛ در نتیجه رتبه صفحات شما افزایش پیدا خواهد کرد.
دریافت بک لینک باکیفیت نیاز به تحقیق و بررسی دارد، اما نتیجه خوبی خواهید دید. ارسال ایمیل به اینفلوئنسرها و سایر وبلاگ ها را نیز در برنامه خود قرار دهید. مقاله خود را با آنها به اشتراک بگذارید و آنها را به صفحه ای هدایت کنید که بخشی از محتوای آنها را به اشتراک گذاشته اید.

موتورهای جستجوی گوگل بیشتر به دنبال چه مطالبی هستند؟

در زیر به توضیح برخی از مواردی که برای سرچ در موتورهای جستجوگر گوگل در رابطه با افزایش سئو اهمیت دارند، می پردازیم:

ارتباط

موتورهای جستجو سعی می کنند مرتبط ترین نتایج را برای جستجوگر ارائه دهند. اینکه موتورهای جستجو چگونه این نتایج را ارائه می دهند به الگوریتم های داخلی آنها بستگی دارد که ما هرگز به طور واقعی نمی توانیم آنها را شناسایی کنیم؛ اما عواملی وجود دارد که می توانید مطمئن باشید بر این نتایج تأثیر می گذارند و همه آنها براساس ارتباط هستند.

کیفیت مطالب شما

در حال حاضر گوگل به جای استفاده از کلمات کلیدی مبتنی بر جستجوی آن کلمات خاص برای ایجاد محتوا، به سمت عبارات طولانی تر که هدف بازدید کننده را بهتر نشان می دهد، پیش می رود. پس بیشتر از کلمات کلیدی باید نگران محتوای خود باشید زیرا در حال حاضر گوگل به سمت محتوای مرتبط رفته است.

سازگاری بین دستگاهی

آیا وبسایت و محتوای آن برای هر اندازه صفحه نمایش یا دستگاهی مانند لپ تاپ، تبلت و … به یک اندازه بهینه شده است؟ به خاطر داشته باشید بهینه سازی روی موبایل از همه موارد برای گوگل مهمتر است.

لینک داخلی داشته باشید

در محتواهای شما باید حتما از لینک داخلی استفاده شود. این کار مخاطب شما را برای خواندن مطالب بیشتر در سایت هدایت می کند. البته لینک ها باید کاملا مرتبط باشند تا مخاطب دوست داشته باشد که آنها را نیز بخواند.

منابع معتبر

چه محتوای خود را از سایت های داخلی انتخاب کنید و چه به سراغ سایت های خارجی بروید باید سعی کنید سایت های پر بازدید و معتبر را برای نوشتن محتوای جدید انتخاب نمایید. به علاوه باید منابع را به این سایت لینک دهید. پیوند از یک وبسایت مرجع بسیار ارزشمند است، زیرا به عنوان رأی اعتماد محسوب می شود. هرچه تعداد این موارد بیشتر باشد و هرچه محتوای با کیفیت بالاتری تولید کنید، بیشتر احتمال دارد سایت خودتان نیز به یک مرجع تبدیل شود.

تصاویر را به طور مناسب برچسب گذاری کنید

بسیاری از افراد هنگام بارگذاری تصاویر روی محتوای خود، اضافه کردن ویژگی alt را فراموش می کنند، اما نباید از آن غافل شوید، زیرا گوگل نمی تواند تصاویر شما را ببیند اما می تواند «متن alt» را بخواند.
با توصیف دقیق تصویر خود در متن alt تا حد امکان، احتمال نمایش تصاویر در جستجوی تصویر گوگل را افزایش دهید.

به نظرات مخاطبین اهمیت دهید

قسمت نظردهی و دیدگاه سایت خود را فعال کنید. داشتن یک جامعه پر رونق از مفسران منظم که در زیر پست های شما در حال گفتگو هستند، نشان می دهد که بازدیدکنندگان به اندازه کافی به محتوای شما اهمیت می دهند تا بتوانند نظراتشان را بیان کنند، از آن تعریف کرده یا انتقاد نمایند. در هر صورت، حداقل مردم آن را می خوانند.
فقط کافی است در مورد فیلتر کردن نظرات هرزنامه بسیار مراقب باشید، یا بلافاصله هرگونه لغزش را حذف کنید. به علاوه لازم است گزینه nofollow را به بخش نظرات خود اضافه کنید تا گوگل از پیوندهای اشتباهی که ظاهر می شود چشم پوشی کند.

سخن آخر

همانطور که ملاحظه کردید روش های بسیار زیادی برای بهینه سازی سایت وجود دارد. اگر حتی حرفه ای هم نباشید با به کارگیری نکات گفته شده و آموزش خصوصی سئو در این مقاله می توانید تا حد زیادی سئوی وبسایت خود را افزایش داده و بازدید سایت را بیشتر کنید. در نتیجه نرخ تبدیل هم افزایش پیدا کرده و درآمد شما بیشتر خواهد شد.

نمونه سایت های سئو شده در صفحه اول گوگل توسط تبلیغات گوگل ادوردز20(سایت ها دارای کپی رایت عرش هاست می باشد) :

۱- وب سایت asia2494.ir با کلمه کلیدی بیمه آسیا

۲- وب سایت royaljam.ir با کلمه کلیدی شیشه رنگی – آینه رنگی

۳-سایت soozaniran.com با کلمه کلیدی طب سوزنی

۴-سایت tebesozani.ir با کلمه کلیدی طب سوزنی

۵-سایت eskansamaneh.com با کلمه کلیدی اتاق پیش ساخته

۶-سایت kouroshsanat.com با کلمه کلیدی تابلو برق صنعتی

۷-سایت pinewood.ir با کلمه کلیدی نمای چوب

۸-سایت harmonicform.ir با کلمه کلیدی عایق صوتی

۱۰-سایت dorikadecor.ir با کلمه کلیدی پتینه کاری

۱۱-سایت sampashi-asayesh.ir با کلمه کلیدی سمپاشی

۱۲-سایت namafaraz.com با کلمه کلیدی کرتن وال

۱۳-سایت winbest.ir با کلمه کلیدی ویستا بست

۱۴-سایت taalidanesh.com با کلمه کلیدی تحصیل در فنلاند -تحصیل ارزان در فنلاند

۱۵- سایت gc-pack.com با کلمه کلیدی چسب زن- تسمه کش

۱۶-سایت golkhanesazco.ir با کلمه کلیدی ساخت گلخانه

۱۷-سایت golesabzemisagh.ir با کلمه کلیدی گلخانه سازی

۱۸-سایت pishvatrading.com با کلمه کلیدی تصفیه آب

۱۹-سایت sampashicaspian.ir با کلمه کلیدی سمپاشی

۲۰-سایت hosseiniprint.comبا کلمه کلیدی چاپ فلزات

۲۱-سایت markeiran.com با کلمه کلیدی چاپ فلزات

۲۲-سایت kianmark.ir با کلمه کلیدی چاپ فلزات

۲۳-سایت gtpgroup.ir با کلمه کلیدی قطعات اجاق گاز

۲۴-سایت trace.ir با کلمه کلیدی فیلتر پرس

۲۵-سایت arshhost.ir با کلمه کلیدی طراحی سایت با پشتیبای -طراحی سایت امن- طراحی سایت حضوری

۲۶-سایت www.guitipelak.com با کلمه کلیدی چاپ فلزات

۲۷-سایت persia3dprinter.ir با کلمه کلیدی پرینتر سه بعدی

28- سایت powerclutch.ir با کلمه کلیدی تقویت کلاچ

29- وب سایت adwords20.com با کلمه کلیدی تبلیغ در گوگل

30- وب سایت pishtaznegar.com با کلمه کلیدی تعمیر پرینترهای hp در محل

31-سئوی وب سایت aradlaser.comبا کلمه کلیدی دستگاه لیزر

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید