ایجاد طرح بازاریابی ایمیل47#

برای به دست آوردن حداکثر استفاده از ایمیل، شما باید یک برنامه طراحی شده برای مخاطبان هدف خود را ایجاد کنید، من می دانم که من شروع به نگاه کردن به یک رکورد شکسته، اما هدف قرار دادن آنها بسیار مهم است. قبل از وارد کردن ایمیل هایی که ارسال می کنید، ابتدا در مورد کسب مخاطبین ایمیل صحبت کنید. چگونه اعضای جدید را به لیست خود درآورید؟ تکنیک های مشترک شامل تعبیه یک لینک اشتراک ایمیل در صفحاتی است که برای وب سایت شما مهم هستند و یا حتی پای شما. شما می توانید صفحه تولید مشتری را برای کسب اطلاعات و یا مبادله کوپن برای ایمیل خود هنگام بازدید از سایت اول استفاده کنید. پتانسیل تولید ایمیل از طریق شبکه های اجتماعی را بررسی کنید.

سایت هایی مانند توییتر دارای کارت های نسل سرب هستند؛ گوگل به شما امکان می دهد تا حتی تبلیغات هایی را انجام دهید که کاربران ایمیل می توانند آدرس خود را به طور مستقیم از آنها بپرسند. هنگامی که شما متوجه شدید که چگونه مخاطب را درگیر کنید، به استراتژی واقعی ایمیل خود فکر کنید. با تنظیم اهداف خود شروع کنید. خوب است که چند نفر داشته باشند در آخرین فیلم، ما تعدادی از بخش های مشتری را شناسایی کردیم، اما این اسلایدها در حقیقت بر اهدافی که در ذهن داشتند طراحی شده اند. هدف ممکن است به تولید فروش بیشتر، تعداد دفعاتی که شما برای یک کنفرانس ثبت نام کرده اید را افزایش دهید یا یک مشتری قبلی را دوباره فعال کنید. یک لیست از اهداف خود را ایجاد کنید و سپس در نظر بگیرید که مخاطبان احتمالا به این هدف دست پیدا خواهند کرد.

مخاطبانی که انتخاب می کنید، بخش مشتریان خواهد بود و این بخش در ابزار ایمیل پرداخت خواهد شد. از آنجا، خود را در کفش مشتری خود قرار دهید. مشتری شما نیاز به اقدام دارد؟ چه چیزی باعث انگیزه آنها برای پیگیری این هدف است؟ ممکن است متوجه شوید که بسیاری از مشتریان قبل از اقدام به چند ایمیل نیاز به چند ایمیل دارند و در این صورت می توانید قبل از پرسیدن پرسش بزرگ، یک کمپین سه یا چهار مرحله ای طراحی کنید. هنگامی که شما می دانید چه نیاز مشتری، مطالب خود را برای پشتیبانی از این پاسخ ایجاد کنید. ممکن است یک تصویر، ویدیو، گواهی یا حتی دستورالعمل دقیق در مورد چگونگی تکمیل یک مرحله در فرایند تبدیل باشد.

حتما مطالعه کنید
درک بازاریابی ایمیل46#

همانند بسیاری از چیزها، کلید کوتاه و شیرین است. محتوا باید قانع کننده، جذاب و فراخوانی شود. طراحی نباید مانع تجربه شود. اگر به یک مخاطب بسیار جوان و همراه دسترسی پیدا کنید، می توانید با استفاده از شکلک ها با آنها صحبت کنید، در حالی که اگر یک مالک کوچک کسب و کار را هدف قرار دهید، ممکن است یک نگاه پاک و مدرن به دست آورید. طراحی خود را بر روی تلفن همراه و دسکتاپ خود آزمایش کنید. اگر ایمیل در تلفن همراه به درستی آپلود نشود، محتوای خوب از دست خواهد رفت. بعد، تعیین کنید که چگونه مصرف کننده با ایمیل شما تعامل دارد.

بیشتر مخاطبان شما این را در یک دستگاه تلفن همراه خواندند، اما برای تأیید این ایده از تجزیه و تحلیل کنونی خود استفاده می کنند. اطمینان حاصل کنید که هر گونه ملاحظات خاص برای کاربران تلفن همراه. ممکن است لازم باشد از تصاویر کوچکتر و دکمههای بزرگتر استفاده کنید و به یک صفحه فرود بهینه شده با تلفن همراه نیاز دارید. در نهایت، درباره زمان بندی فکر کنید. چند بار باید پیام خود را ارسال کنید؟ آیا بهتر است در طول روز یا شبانه توزیع شود؟ آیا شما باید در ساعت 8 صبح و 8 بعد از ظهر در اقیانوس آرام وارد شوید؟ آیا فصلی است؟ پاسخ جادویی وجود ندارد شما باید از اطلاعات خود برای کمک به شما در تصمیم گیری استفاده کنید.

اگر شما فقط یک فرایند بازاریابی ایمیل را شروع کرده اید، ممکن است اطلاعات یا مشتریان کافی برای به حداکثر درک فرصت ها نداشته باشید. در این مورد، می توانید حدس های آموزشی را ارائه دهید و به پیشنهادات فراگیر فراخوانده شوید تا مشترکین بیشتری جمع آوری شوند

فروش خود را چند برابر کنید !

مشتری عزیز هدف ما افزایش فروش و درآمد از طریق تبلیغات گوگل میباشد ، با کمترین هزینه و بیشترین بازخورد .برای کسب اطلاعات تکمیلی با شماره زیر تماس بگیرید .

تبلیغات گوگل ادز تماس : 02166979039

پیشنهاد ما به شما

راه اندازی یک وبلاگ 52#

– یکی از سریعترین راه های راه اندازی یک وبلاگ و دریافت محتوای آنلاین شما، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code