مرور اجمالی تغییرات گوگل ادز 2020

بروزرسانی حساب گوگل ادز 2020 و بررسی قالب ها و امکانات آن

من در این بخش، می خواهم قدم به قدم مسیرهای مورد نیاز برای بروزرسانی حساب گوگل ادز 2020 و بررسی قالب ها و امکانات آن برای سال جدید را با شما طی کنم. وقتی شما یک بار این مسیر را طی کنید، خواهید دید که بروزرسانی حساب گوگل ادز 2020 چندان طول نمی کشد.

برای بروزسرانی گوگل ادز باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. لیستی از KPI تهیه کنید ( البته اگر چنین لیستی آماده ندارید)

شاخص های  عملکرد کلیدی گوگل ادز 2020 یا KPI معیارهایی هستند که شما برای تعیین چگونگی موفقیت گوگل ادز 2020 خود باید در نظر بگیرید. هر تجارت و کسب و کاری با توجه به آنچه که می خواهد از گوگل ادز 2020 به دست بیاورد دارای KPI های متفاوتی است. بنابراین زمانی که شما می دانید هدفتان از گوگل ادز 2020 چیست، به راحتی می توانید لیستی از KPI ها تهیه کنید.

نکته: یک ستون ذخیره ایجاد کنید که نشان دهنده معیارهایی باشد که برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است(KPI). هنگام مشاهده هر مجموعه از داده ها (کمپین ها، گروه های تبلیغاتی، تبلیغات و غیره)، دکمه ستون را در سمت چپ بالای نمودار مشاهده خواهید کرد. بر روی آن دکمه کلیک کنید و گزینه اصلاح یا تغییر ستون(modify columns) را انتخاب کنید. 

فرایند تنظیم و اصلاح ستون ها

در اینجا شما می توانید از انتخاب KPI های مناسب و هر معیار دیگری که برای شما مهم است، اطمینان حاصل کنید.

انتخاب KPI مناسب برای گوگل ادز 2020

  1. در این مرحله KPI های دارای کارایی کم را تعیین کنید.

برای اینکه شما از تعداد اهداف خود مطلع باشید ( و بدانید که چه چیزی درست نیست)، باید در مورد مقدار هزینه مناسب فعالیت ها برای تجارت خود بیندیشید. برای مثال، اگر کسی محتوای شما را بارگیری کند چه ارزشی برای شما دارد؟ و شما چه اندازه حاضرید برای این عمل هزینه پرداخت کنید؟ عددی که به ذهن شما می آید  CPA هدف برای شما است. 

علاوه بر CPA، سایر KPI های رایج عبارتند از نمره کیفیت، CTR، نرخ تبدیل و سهم موثر. شما به جای اینکه عددی ویژه داشته باشید و دائما بر روی آن هدف گذاری کنید، می توانید برخی از این معیارها را بر اساس تاریخچه اطلاعاتی بهبود ببخشید. با این حال بررسی این موارد مهم است. 

میانگین نرخ کلیک

اگر CTR شما کم است، می توانید بر روی نسخه کپی تبلیغات خود کار کنید.

اگر همه موارد در مورد گوگل ادز 2020 شما خوب به نظر می رسد اما CTR شما بسیار پایین است، ممکن است به این دلیل باشد که تبلیغات شما نمی تواند به خوبی با مخاطب ارتباط برقرار کند. پس بر روی نسخه تبلیغاتی خود کار کنید. 

اگر نرخ تبدیل شما پایین است، باید بر صفحات ورودی خود کار کنید.

اگر کاربران بر روی تبلیغات شما کلیک می کنند و وارد صفحه معرفی تبلیغات شما می شوند اما این مورد سبب افزایش نرخ تبدیل شما نمی شود. احتمالا شما باید د مورد صفحه قرارگیری تبلیغات خود تجدید نظر کنند. 

3. به بررسی مجدد استراتژی مزایده خود بپردازید.

همانطور که شما نیز می دانید، در تبلیغات گوگل ادز 2020 دو دسته اصلی برای استراتژی های پیشنهادی در مزایده وجود دارد. این استراتژی ها عبارتند از: مزایده دستی و مزایده خودکار.

استراتژی های پیشنهادی در سطح کمپین ها کنترل می شوند. برای تغییر این مورد شما می توانید از گزینه تنظیمات یا setting این عمل را انجام دهید. شما پس از کلیک روی قسمت تنظیمات .ارد بخش پیشنهاد قیمت یا Bidding شوید و گزینه تغییر استراتژی پیشنهادی یا Change bid strategy را انتخاب کنید. 

بررسی مجدد استراتژی

پس از کلیک شما با گزینه های زیر مواجه خواهید شد:

موارد نمایش داده شده در حین انتخاب دستی و اتوماتیک

4. برخی کلمات کلیدی منفی را اضافه کنید.

یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن هزینه های تلف شده در حساب گوگل ادز 2020 اضافه کردن کلید واژه های منفی است. به دلیل اینکه عبارات جستجو که منجر به نمایش آگهی شما می شود دائما در حال تغییر است، بررسی این کلمات از سوی شما بسیار مهم است، در این موارد شما می توانید کلماتی فوق العاده بی ربط را به عنوان کلید واژه های منفی انتخاب کنید. ممکن است شما بخواهید لیستی از واژگان کلیدی منفی برای کمپین ها و یک لیست از کلید واژه های منفی برای حساب گوگل ادز 2020 خود در نظر بگیرید. 

انتخاب کلید واژه های منفی

5. گزینه مخاطبین در حال بازخوانی را در حساب گوگل ادز 2020 خود قرار دهید.

تا وقتی که سایت شما با پیکسل های ردیابی گوگل برچسب خورده باشد و وب سایت شما برای پاسخگویی به نیازهای گوگل از ترافیک کافی برخوردار باشد، شما می توانید حساب گوگل ادز 2020 خود را با افزودن مخاطبین در حال بازخوانی بروز رسانی کنید. 

گزینه مخاطبین در حال بازخوانی تبلیغات شما را برای کاربرانی که قبلا از وب سایت شما بازدید کرده اند، نمایش می دهد. گزینه مخاطبین در حال بازخوانی برای گوگل ادز 2020 شما در سطح کمپین ها تنظیم شده است.

6. تنظیم قیمت پیشنهادی خود را در دستگاه های مربوطه انجام دهید.

یک راه عالی برای کنترل مزایده توسط شما این است که تنظیمات مربوط به هر پیشنهاد را در دستگاه ها و بر اساس عملکرد آنها انجام دهید. این کنترل را می توانید در سطح کمپین ها یا گروه های تبلیغاتی انجام دهید. برای انجام این عمل شما باید ابتدا به یک کمپین بر روی، سپس با کلیک بر روی گزینه دستگاه ها یا Devices اقدامات لازم برای تنظیم دستگاه را انجام دهید. 

انتخاب دستگاه ها در گوگل ادز 2020

پیش از این کار، مطمئن شوید که ستون های شما برای نمایش KPI های شما و مقایسه داده های عملکرد برای هر دستگاه پیکربندی شده اند. ان مورد را به یاد داشته باشید پس پیش از انجام این عمل مطابق با گام اول ستون های خود را برای نمایش پیکربندی ها تنظیم کنید.  سپس، بر اساس این مورد پیشنهادات خود را افزایش یا کاهش دهید. برای مثال، اگر دستگاه های تلفن همراه از CPC پایین تر و نرخ تبدیل بالاتری نسبت به رایانه ها برخوردار هستند، شما پیشنهادات خود را در دستگاه های تلفن همراه افزایش دهید یا اینکه می توانید پیشنهادات خود را در رایانه ها کاهش دهید.    

بررسی قالب ها و امکانات گوگل ادز 2020

پس از بررسی نحوه بروزرسانی گوگل ادز در این بخش به بررسی امکانات در گوگل ادز جدید می پردازیم. اگر شما جزو آن دسته از کاربرانی هستید که از نسخه قدیمی تر گوگل از استفاده کرده اید، قطعا از تغییرات در قالبها و امکانات جدید گوگل ادز 2020 مطلع هستید. ما در این مقاله به بررسی امکانات و تغییرات رخ داده در گوگل ادز 2020 می پردازیم. 

تغییرهای ایجاد شده در گوگل ادز سبب شده که محیطی بسیار زیباتر از سابق داشته باشد. داده های تصویری و انواع منوهای ساندویچی به این رابط افزوده شده است. در اینترفیس گوگل ادز 2020 رنگ های زیبایی وجود دارد، این مورد در نسخه قبل گوگل ادز وجود نداشت. در این بخش چند ویژگی کاربردی گوگل ادز 2020 را بررسی می کنیم.

  1. هدف گیری دموگرافیگ در گوگل ادز 2020

 در نسخه جدید تبلیغات گوگل ادز، ابزاری قدرتمند برای search ads قرار داده شده است. این قابلیت سبب می شود تبلیغ کنندگان به راحتی بتوانند به کاربران در ردههای سنی مختلف و با جنسیت های متفاوت دسترسی داشته باشند. البته در نسخه قدیمی گوگل ادورز این امکان برای تبلیغ کنندگان وجود داشت اما آنها قادر به انتخاب محدوده سنی و حتی تعیین جنسیت کاربران خود نبودند. در گوگل ادز 2020 قابلیت هدف گیری دموگرافیک در مقایسه با نسخه های قبلی به بیش از دو برابر افزایش یافته است. این امکان سبب شده تا تبلیغ کنندگان بتواند جامعه هدف خود را بر حسب شرایط مختلف از جمله درآمد خانواده و یا وضعیت اقتصادی والدین انتخاب کنند. 

نمایش دموگرافیک گروه های هدف

انتخاب جامعه هدف با توجه به اوضاع اقتصادی خانواده می تواند تغییرات چشمگیری برای ارتقای برندهای مختلف ایجاد کند. خانواده ها و والدین در دوران تحصیل فرزندان، عمده ترین مخاطب تبلیغات هستند. علاوه بر این، آگاهی از اوضاع اقتصادی خانواده سبب می شود فروشندگان خوردو یا آرتمان های بزرگ بتواند تبلیغات خود را بر مخاطبین دارای وضعیت اقتصادی بهتر متمرکز کنند. 

  1. وجود پرموشن های مختلف در گوگل ادز 2020

برای دسترسی به گزینه Promotion Extensions شما می توانید به سراغ افزونه های تبلیغاتی گوگل ادز 2020 رفته و گزینه Ads & Extensions را انتخاب کنید. با استفاده از این گزینه شما می توانید تبلیغات یا تخفیف های ویژه سایت خود را به صورتی برجسته تر به مخاطبین معرفی کنید. استفاده از این گزینه CTR یا نرخ بازدید شما را افزایش می دهد. باید به این نکته توجه داشته باشید که تعداد کارکترهایی که می توانید به عنوان پرموشن استفاده کنید محدود است. علاوه بر موارد قبل شما با استفاده از این گزینه می توانید مناسبت های زمانی مختلف را انتخاب کنید. 

گزینه پرموشن و قابلیت آن در گوگل ادز

  1. ارائه انواع مختلف گزارش های جذاب و مفید در گوگل ادز 2020

رابط کاربری گوگل ادز 2020 قابلیت دیگری نیز دارد که با استفاده از آن شما می توانید به سادگی به تجزیه و تحلیل PPC های خود بپردازید. این قابلیت جدید امکان ارائه گزارش توسط گوگل ادز 2020 است. با استفاده از این قابلیت گوگل ادز 2020 در انواع مختلف کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ ها، تبلت ها و تلفن های هوشمند نموداری برای کاربران ارائه می دهد. در این نمودار تعداد کلیک ها، نرخ تبدیل ها و همچنین قیمت ها نیز مشخص شده است. این مورد سبب می شود که شما به آسانی بتواند امور مرتبط با مدیریت کمپین خود را انجام دهید. علاوه بر این، شما با استفاده از این گزارشات می توانند تصمیمات کاربردی تری برای بهینه سازی عملکرد خود ارائه دهید. در گوگل ادز 2020 در روزهای هفته و همچنین در ساعات مختلف برای نمایش عملکرد شما، نموداری میلیه و همچنین نقشه های حرارتی را به کار می برد. استفاده از این مورد نیز سبب تسهیل تنظیمات مرتبط با زمان بندی ارائه تبلیغات و Bid Adjustment د کمپین ها تبلیغاتی مختلف می شود. در بخش cloud گوگل ادز 2020 برای مدیران کمپین های تبلیغاتی ععبارات اصلی جستچجو شده و کلمات کلیدی دارای بالاترین کلیک را به نمایش در می آورد. این مورد به مدیران کمپین ها در انتخاب کلمات کلیدی منفی مناسب یا حتی تغییر کلمات کلیدی اصلی و انتخاب کلمات کلیدی جایگزین و مناسب کمک می کند. 

گزارشات ارائه شده توسط گوگل ادز در ابزارهای مختلف

  1. تنظیمات Bid پیشرفته در گوگل ادز 2020

بخشی به نام تنظیمات بید پیشرفته یا Advancement Bid Adjustments به گوگل ادز 2020 افزوده شده است. از این گزینه برای اضافه کردن یک شماره تماس برای کمپین های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر شما قبلا برای کمپین تبلیغاتی خود شماره تماس را ثبت کرده اید می توانید برای نمایش شماره تماس خود در تبلیغات از این گزینه استفاده کنید. در این قسمت برای تبلیغات Display نیز گزینه ای در نظر گرفته شده است. این گزینه Top Content نام دارد. شما با استفاده از این گزینه می توانید تنظیمات بید را برای ویدیوهای پربازدید یوتیوب اعمال کنید.

5. افروده شدن قابلیت ارائه تبلیغات برای سایت هی IR با استفاده از گوگل ادز 2020 

در نسخه قبلی گوگل ادز مدیران تبلیغاتی نمی توانستند تبلیغات خود را در سایت های IR به نمایش در بیاورند. اما در نسخه گوگل ادز 2020 این امکان برای مدیران کمپین های تبلیغاتی فراهم شده است. استفاده از این امکان می تواند برای مدیران کمپین های تبلیغاتی ایرانی گزینه بسیار مناسبی باشد. زیرا برخی مدیران ایرانی اجازه ارائه تبلیغات خود برای سایت های غیر IR را ندارند. به همین دلیل با استفاده از امکان جدید موجود در گوگل ادز 2020 مدیران این کمپین ها نیز به آسانی می توانند تبلیغات خود را برای مخاطبین هدف خود ارائه دهند. 

 

درباره adwords20

پیشنهاد ما به شما

تبلیغات رایگان در گوگل | تبلیغات رایگان | آگهی رایگان در گوگل | ادوردز 20

آیا میتوان در گوگل به صورت رایگان آگهی درج کرد !  مطابق قوانین گوگل ادز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code