نگاهی از ردیابی هدف در بازاریابی آنلاین| ادوردز20

نگاهی از ردیابی هدف در بازاریابی آنلاین

در عصر دیجیتال شما باید اهداف ابتدایی خود را از محصولات و خدماتی که می خواهید به صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار دهید، مشخص نمایید.

همان طور که اهداف اولیه برای شروع در بازاریابی آنلاین اهمیت دارند، به همین نسبت و حتی بیشتر ردیابی اهداف در بازاریابی آنلاین مهم می باشد. در نتیجه تعیین اهداف در وب سایت شما می تواند شروعی برای کسب و کار آنلاینتان به شمار برود. شما به عنوان کسی که مدیریت یک سایت را بر عهده دارید باید نیازهای لازم کاربران را درون وبسایتتان ایجاد نمایید.

ما در این مقاله قصد داریم در مورد اهداف بازاریابی آنلاین و مزایای آن و غیره به شما عزیزان اطلاعات مفیدی را ارائه دهیم.

اهداف بازاریابی آنلاین

  • افزایش فروش:

از مهم ترین و اصلی ترین اهداف دیجیتال مارکتینگ می توان به رشد فروش اشاره کرد. در بازاریابی آنلاین چون محدویت زمانی و مکانی وجود ندارد، امکان خرید و فروش درهر ساعت از شبانه روز وجود دارد؛ درنتیجه می توان فروش و درآمد بیش تری داشت.

  • صرفه جویی:

در بازاریابی آنلاین نیازبه پرداخت هزینه فراوان برای تبلیغات نیست. به علاوه صاحبان مشاغل مجبوربه پرداخت هزینه برای اجاره یا خرید مکانی برای فروش محصولات یا خدمات خود نیستند. همچنین مشتری ها هزینه ای برای رفتن به محل فروش پرداخت نمیکنند. استفاده از دیجیتال مارکتینگ علاوه بر صرفه جویی در هزینه سبب صرفه جویی در زمان نیز می شود.

  • صرفه جویی درهزینه:

از مهم ترین مزیت های بازاریابی آنلاین می توان به کم هزینه بودن آن اشاره کرد. بازاریابی آنلاین در مقایسه با دیگر انواع بازاریابی ها مانند: بازاریابی آفلاین کم هزینه تر است؛ چون بعضی از تکنیک های کسب درآمد اینترنتی کاملا رایگان هستند و نیاز به پرداخت هزینه هایی مانند:

حتما مطالعه کنید
مقدمه ای برای اندازه گیری داده ها 18#

اجاره یا خرید محل فروش نیست.‌ در بازاریابی آنلاین با مقدار هزینه ی اندک می توان مشتری های بیشتری را جذب کرد و هزینه ی پرداختی در کل برای کسب و کارها به حداقل می رسد. همچنین کسب و کارهایی که تازه تاسیس هستند و بودجه کافی برای انجام تبلیغات ندارند می توانند با صرف کم ترین هزینه از بازاریابی آنلاین استفاده کنند و کسب و کار خود را به رونق و پویایی برسانند.

  • فعالیت ۲۴ساعته:

صاحب کسب و کارها می توانند درهرساعت از شبانه روز به تبلیغ و فروش محصولات و خدمات خود بپردازند؛ هم چنین هر فرد درهرساعت از شبانه روز نیز می تواند به خرید وسایل مورد نیاز خود بپردازد.

برعکس بازاریابی های دیگر که شب مانع کسب و کارمی شود، هیچ گونه محدودیت زمانی برای خریدار و فروشنده دراین نوع بازاریابی وجود ندارد. نبود محدودیت زمانی سبب راحتی در خرید و فروش می شود.

  • جذب تعداد زیادی مخاطب:

امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار زیاد شده است و افراد زیادی از این فضا برای خرید استفاده می کنند. در بازاریابی آنلاین با استفاده از اینترنت می توان به تمام نقاط جهان حتی به دور دست ترین مناطق نیز دسترسی داشت و هیچ گونه محدودیتی برای جذب مخاطب وجود ندارد.

امکان بیش تر دیده شدن برای همگان در بستر اینترنت وجود دارد، این در حالی است که تبلیغ از طریق تلویزیون، روزنامه و رادیو جذب مخاطب کمتری دارد.

تفاوت بازاریابی سنتی و بازاریابی آنلاین

بازاریابی سنتی از قدیمی ترین و موفق ترین انواع بازاریابی ها بوده اما امروزه کارشناسان بازاریابی معتقدند که با گذشت زمان، بازاریابی سنتی پاسخ گوی اکثر انتظارات کسب و کارها نمی باشد.

مشاغل قبل از دیجیتال مارکتینگ از بازاریابی سنتی مانند: تبلیغات‌ تلویزیونی، رادیویی و … استفاده می کردند. این در حالی است که تبلیغات در بستر اینترنت بسیار ارزان تر و به صرفه تر از تبلیغات در رسانه ها و سطح شهر خواهد بود.

حتما مطالعه کنید
بازاریابی با پینترست بهترین ایده برای کسب و کار شما

هرچند بازاریابی آنلاین نسبت به قبل کم رنگ تر شده است اما همواره افرادی هستند که از این نوع بازاریابی استفاده می کنند. بازاریابی سنتی در جذب مخاطبان بومی و محلی نقش دارد اما در بازاریابی آنلاین جذب مخاطب مختص به یک منطقه و ناحیه نیست.

در بازاریابی آنلاین برای انجام تبلیغات به بودجه ی فراوانی برای تبلیغات نیازاست اما در بازاریابی آنلاین با کمترین بودجه می توان تبلیغات انجام داد.

برخی از زیرشاخه های بازاریابی آنلاین

  • بازاریابی تبلیغات کلیکی:

بازاریابی کلیکی یا همان پرداخت به ازای کلیک، مانند بازاریابی درموتورهای جستجوگر است. بازاریابان ابتدا تبلیغ مورد نظر خود درمورد یک برند، محصول یا خدمات را ایجاد می کنند و سپس آن را دراختیار اپراتورهای موتورهای جستجوگر قرارمی دهند تا در بخش تبلیغات جستجوگر قرار گیرد. میزان پرداختی براساس تعداد کلیکی که بر روی تبلیغ صورت می پذیرد و بازدید مخاطبان، متفاوت است. این روش از بازاریابی اینترنتی توجه افراد زیادی را جلب کرده و با استقبال فراوان همراه شده است.

  • بازاریابی شبکه های اجتماعی:

افراد بسیار زیادی از سرتاسر جهان با بازاریابی شبکه های اجتماعی آشنایی دارند. شبکه های اجتماعی ابزاری بسیار قدرتمند و پر طرفدار برای برقراری ارتباط با مخاطبان و تشویق آن ها برای خرید محصولات و خدمات می باشد. از محبوب ترین و پرمخاطب ترین پلتفروم ها در میان شبکه های اجتماعی می شود به توتیر، اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک اشاره کرد.

البته چند سالی است که استفاده از اینستاگرام در بازاریابی آنلاین بسیار افزایش یافته است و افراد زیادی از اینستاگرام برای تبلیغ و فروش محصولات و خدمات خود استفاده می کنند. اینستاگرام به رونق و شکوفایی بسیاری از کسب و کارها کمک شایانی کرده است.

جمع بندی نهایی

در بازاریابی محتوا تلاش می شود، محتواهایی تولید شود که بتواند به راحتی جذب مخاطب کند و اعتماد مشتری ها را بدست آورد که در نهایت سبب افزایش فروش گردد.

حتما مطالعه کنید
چگونه تجزیه و تحلیل آنلاین کار می کنند 19#

این روش نوعی بازاریابی آنلاین محسوب می شود که بسیار کاربردی بوده و نتایج فوق العاده ای را به همراه دارد. البته قبل از انجام بازاریابی محتوا، اشخاص باید اهداف مورد نظر خود را مشخص کنند تا به مشکل برنخورند.

باید توجه داشت که تولید محتوا تنها نوشتن نیست بلکه تولید محتوا در بازاریابی آنلاین شامل عکس ها ، پادکست ها و… می شود. به طور کلی بازاریابی آنلاین می تواند روشی مهیج هم برای مخاطبان و هم برای صاحبان کسب و کارها باشد. اگر می خواهید به موفقیت بیشتری در حرفه‌تان برسید از دیجیتال مارکتینگ استفاده نمایید.

در بازاریابی آنلاین یا در اصل همان دیجیتال مارکتینگ کسب و کارها می توانند محصولات یا خدمات خود را در بستر اینترنت تبلیغ کنند و به فروش برسانند.

با ورود به عصر تکنولوژی و افزایش کاربران فضای مجازی و اینترنت، بازاریابی آنلاین گسترش یافته است و در هرکجای دنیا فقط با یک عدد کامپیوتر و اینترنت، می توان به راحتی این کار را انجام داد. در بازاریابی آنلاین نیاز نیست که نگران هزینه باشید؛ چراکه دیجیتال مارکتینگ بستری مقرون به صرفه می باشد.

این در حالی است که بازدهی بسیار خوب و موثری دارد و سبب پیشرفت و بهبود روز افزون کسب و کار هایی می شود که از این نوع بازاریابی استفاده می کنند.

پیشنهاد ما به شما

بازاریابی وابسته روشی شگفت انگیز کسب درآمد| ادوردز20

بازاریابی وابسته روشی شگفت انگیز کسب درآمد بازاریابی پلی است بین معرفی و فروش محصولات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code